Instagram’da Güvenlik Kodunun Gelmemesi Neden Olur?

Instagram uygulamasında güvenlik kodunun gelmeme sorunu nedeni, genel olarak Instagram’ın sunucularında oluşan aşırı istektir. Son dönemlerde gelen yeni bir güncelleme sonucu, Instagram kullanıcısının hesabında alışılmayan bir aktivite tespit edilir ise Instagram, kişiye otomatik olarak SMS ya da mail ile bilgilendirme gönderir. Bu bilgilendirmenin içeriği 6 haneli kodu teyit etmektir. Instagram güvenlik kodu gelmiyor sorununun çözülememesi durumunda ise kişinin Instagram hesabı, devre dışı bırakılır. Kısa bir süre beklemek gerekmektedir.

İnstagram Hesabı Yanlışlıkla Silindiğinde Nasıl Geri Açılmaktadır?

İnstagram hesabı silinirse geri açmak zor gerçekleşmez. Sosyal medya uygulamalarının en önemli amacı takipçi kazanmak ve bu takipçilerin kalıcılığını sağlamaktır. Bu nedenle silinen hesap bir daha geri getirilemez diye düşünülmemelidir. Eğer gerekli prosedürler takip edilir ise instagram hesabını geri alabilmek mümkündür ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Aynı zamanda yazıda, instagram güvenlik kodu neden gelmiyor sorusuna da cevap bulunacaktır.

İnstagram Silinen Hesap Aşama Aşama Nasıl Alınır?

İnstagram’da silinen hesabı geri almak için şu işlemler uygulanmalıdır:

 1. İlk olarak instagram hesabının silindiğinden emin olmak gerekir. Bunun için de instagram’da kullanıcı adı aratma yöntemi kullanılabilir. Bu yöntem sonrasında profilin görüntülenmemesi durumunda “hesabınız silindi” uyarısı alınıp alınmaması kontrol edilmelidir.
 2. Daha sonra ise İnstagram kalıcı olarak silinen hesabı geri alma işlemi uygulanabilir. Bu işlem için; https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu linke tıklanarak aşağıda sorulan soruları bu şekilde cevaplamak gerekmektedir:
 • Bu hesap bir işletmeyi, ürünü ya da hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? Hayır
 • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız? Doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
 • İnstagram kullanıcı adınız? Doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
 • E-posta adresiniz? Hesap çalınmadan önceki normal İnstagram e-posta adresini giriniz.
 • Hangi ülkeden yazıyorsunuz? Türkiye
 1. Bu cevaplar verildikten sonra İnstagram tarafından e-posta gönderilecektir. E-posta içeriğinde birkaç işlem yapılması istenir.
 2. E-posta’da yer alan sayılar büyük bir A4 kağıdına yazılmalıdır.
 3. A4 kağıdındaki kodlar gözükecek bir şekilde selfie çekilmesi gerekir. İnstagram’ın göndermiş olduğu mail’e cevap olarak gönderilmelidir.
 4. Son olarak ise 48 saat içerisinde instagram tarafından yeni bir mail gelmektedir. Bu mailin içeriğinde bir link bulunur. Bu linke tıklandığında yeni şifre belirleme sayfasına yönlendirir. İnstagram silinen hesabı geri alma işlemi ile yeni şifre belirlenip hesaba giriş yapılabilir.

Instagram’da Güvenlik Kodunun Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram güvenlik kodu gelmemesi halinde çözüm olarak 2 yol izlenebilir. Bunlardan biri eğer ki şifre sıfırlama için bir güvenlik kodu istenmesi durumudur. Diğeri ise hesabınızın doğrulamaya düştüğü durumlarda gereken güvenlik kodu istenmesi durumudur. Instagram güvenlik kodu gelmiyor sorununun çözümü şu şekilde verilmiştir:

Eğer, şifre sıfırlama işlemi için bir güvenlik kodu isteniyor ise,

 • Instagram uygulamasını tamamen kapatın.
 • Telefonunuzun uygulama çerezlerini temizleyin.
 • VPN’ye bağlanın.
 • Instagram’ı yeniden açın ve uygulama üzerinden şifre isteğinde bulunun.
 • Bu adımlar uygulandığı takdirde güvenlik kodu Instagram tarafından size gönderilecektir.

Eğer hesabınız doğrulamaya düştü ise ve bu yüzden güvenlik kodu isteniyor ise,

 • Telefon ya da bilgisayar üzerinden Instagram’a giriş yapıldığında hesabın doğrulamaya düştüğü durumlarda ve Instagram’ın size gönderdiği 6 haneli kodu alamadıysanız bu durumda yine Instagram uygulamasını tamamen kapatın.
 • İşlem hangi cihazda denendi ise cihazın uygulama çerezlerini sıfırlayın.
 • VPN’yi açın.
 • Instagram’ı tekrar açıp giriş yapın.
 • Instagram, tekrar bir doğrulama kodu isteyecektir ama bu kez size göndermiş olduğu kod size ulaşmış olacaktır. Instagram güvenlik kodu gelmiyor sorunu da her iki durum için bu şekilde çözülmüş olacaktır.